Náš tím

MGR. LUCIA DUBOVEC, CERT.MDT

Spolumajiteľka a zakladateľka pohybového štúdia ActiveClinic

FYZIOTERAPEUTKA
PILATES LEKTORKA

Moja cesta k zdravému pohybu sa začala v roku 2003. V tom čase som viedla tanečné lekcie. Nakoľko ma veľmi často nie len pri tanci trápila bolesť krížov, rozhodla som sa pre štúdium fyzioterapie aby som sa lepšie naučila ako pomôcť sebe aj iným s podobnými ťažkosťami.

Popri štúdiu som sa venovala skupinovým lekciám v dámskom fitku a neskôr vedeniu pilates či portdebras. Dnes sa už venujem primárne fyzioterapii panvového dna a fyzioterapii funkčných porúch. Avšak na skupinové pilates lekcie som stále nezanevrela.

Na svojich hodinách sa snažím spájať vedomosti z oblasti fyzioterapie so svetom pilates a fitnes.  To mi pomáha vytvoriť pohybový plán, ktorý vás naučí používať vlastné telo a benefit pohybu pocítite ešte dlho po cvičení v lepšom držaní tela, zmiernení bolestí , zvýšenom  fyzickom výkone a lepšej psychickej pohode.

MGR. SOŇA ČERŇANSKÁ

Spolumajiteľka pohybového štúdia ActiveClinic

PILATES LEKTORKA
FITNESS TRÉNERKA

Šport a najmä tanec napĺňa môj život už od malička. Preto som v roku 2001 začala viesť skupinové tanečné lekcie pre deti a mládež, od ktorých som neskôr prešla k fitness a k vedeniu skupinových lekcií ako funkčný, kondičný tréning a moderný tanec. Keďže okolo mňa bolo a stále aj je množstvo ľudí, ktorí trpia belesťami chrbtice , či už bolesťou krížov, bolesťou krčnej chrbtice , hlavy….

Uchvátil ma iný pohľad a to na cvičenie s ohľadom na správne držanie tela  ,,pilates´´ ktorý mi otvoril dvere a ukázal cestu ako sa dá krásne, zdravo a hlavne správne pracovať s telom. Vďaka tomu som sa začala venovať aj individuálnym tréningom, ktoré prispôsobujem tak, aby vaše telo pocítilo príjemnú zmenu v zdravšom držaní tela, bezbolestnom pohybe a samozrejme, aby bol pre vás pohyb radosťou.

Svoje nadšenie pre zdravý pohyb a skúsenosti budem rada zdieľať s vami. Pomôžem vám splniť vaše ciele.

Ing. Katarína Furdeková

PILATES LEKTORKA
FITNESS TRÉNERKA

Šport začal byť súčasťou môjho života od roku 2013 keď som sa rozhodla urobiť niečo dobré pre svoje telo a schudnúť. Jumping, kondičné tréningy a cvičenia na doma boli mojou každodennou záležitosťou.

Vášeň, ktorú som v pohybe našla ma doviedol k väčšiemu štúdiu. Začala som sa venovať fitness lekciám, v ktorých je kladený dôraz na správne držanie tela a funkčnosť pohybu. Súvislosť pohybu s funkčnosťou ľudského tela ma priviedli k štúdiu pilates. Napriek tomu, že stále so svojím telom občas bojujem a moja cesta je kľukatá, verím, že kde je vôľa tam je cesta.

Momentálne sa venujem individuálnym a skupinovým lekciám, ktorých cieľom je pomôcť vám cítiť sa „vo svojej koži“ dobre a bez bolesti s využitím znalostí z oblasti pilates a fitness. Odhodlanie ísť vpred a vedieť viac sú tá správna cesta k zdravému telu bez bolesti.

Som rada, že svoje získané poznatky a osobné skúsenosti môžem prenášať do bežného života. Nie je nič krajšie, ako byť pri tom keď klienti objavujú, ako ich telo funguje, chcú sa zlepšovať a vidia na sebe pokroky ktoré prináša efektívne cvičenie. Vniesť pohyb a zdravie do Vášho každodenného života je mojim cieľom.

MONIKA MIKOVÁ

PILATES LEKTORKA
FITNESS TRÉNERKA

Ja a pohyb sme spolu už od detstva. Prešla som rôznymi druhmi športov, no mojou srdcovou záležitosťou je beh. Životným štýlom sa stal pre mňa pred piatimi rokmi.

V mojej trénerskej praxi dnes vediem bežecké lekcie so zameraním na správnu techniku a rozvoj kondície. Venujem sa najmä dynamickým lekciám ako trx, funkčné tréningy, a to individuálnou aj skupinovou formou.

Pred rokom som začala študovať metodiku pilates ,ktorá mi ukázala ako pomôcť od bolestí cestou správneho držania tela a funkčného pohybu.

Tieto poznatky sa snažím využiť a aplikovať v mojich lekciách. Rada motivujem ľudí prekonať samých seba, vkladám energiu do každej hodiny aby bola pre vás zábavná a efektívna zároveň.

Fyzioterapeutka Žilina - ActiveClinic

Mgr. Vanesa Vrabcová

FYZIOTERAPEUTKA

PPA TERAPEUT – UROGYNEKOLOGICKÁ ŠPECIALIZÁCIA 

Už ako dieťa som milovala pohyb, šport, prírodu. Niekoľko rokov som sa intenzívne venovala atletike, ktorej vďačím za uvedomenie si toho aké je dôležité mať zdravé, silné a funkčné telo a tiež za to, že prehĺbila moju lásku k pohybu. V štúdiu som pokračovala na gymnáziu kde ma môj záujem o ľudské telo priviedol na cestu štúdia fyzioterapie, pre ktorú som sa rozhodla najmä preto, že ma môj silný vnútorný pocit pomáhať ľuďom sprevádzal už odmalička.

Päť rokov štúdia fyzioterapie na vysokej škole som úspešne dokončila minulý rok, zatiaľ čo som absolvovala a stále sa zúčastňujem kurzov, seminárov a workshopov nielen na tému ženského zdravia, urogynekológie, fyzioterapie dospelých a detí, celostného zdravia, ale napríklad aj fytoterapie.

V Prahe som si urobila urogynekologickú špecializáciu aj vďaka ktorej sa môžem viac do hĺbky venovať ženám, diagnostike a terapii panvového dna a s ním spojenou disharmóniou.

Téma ženského zdravia je mi osobne veľmi blízka a aj preto som sa rozhodla zamerať sa práve na pomoc a podporu ženám pretože verím, že je veľmi dôležité aby sme boli ako ženy spokojné a vyživené na všetkých úrovniach tela, mysle či ducha.

Venujem sa ženám v tehotenstve, po pôrode ale aj tým, ktoré túžia po bábätku, či majú rôzne iné ťažkosti ako napríklad endometrióza, únik moču, pokles orgánov malej panvy, bolestivá menštruácia, bolestivý pohlavný styk, hormonálna nerovnováha a ďalšie.. No samozrejme aj ženám, ktoré by si radi chceli navnímať svoje lono a dozvedieť sa o ňom ale aj o sebe niečo viac.

Taktiež sa venujem „klasickej“ fyzioterapii, teda diagnostike, terapii a prevencii ťažkostí pohybového aparátu (pri bolestiach či nevhodnom držaní tela, po úrazoch, operáciách,..) u dospelých ale aj starších detičiek od 5 rokov. Verím, že by sme sa vo svojom tele mali cítiť dobre a že akákoľvek bolesť či diskomfort je pre nás signálom, ktorým s nami naše telo komunikuje, pýta si pozornosť a zmenu. Preto učím ľudí opäť vnímať svoje telo a načúvať mu aj cez zdravý vedomý pohyb, ktorý vieme zakomponovať do nášho každodenného života.

BC. VERONIKA MAŽGÚTOVÁ

FYZIOTERAPEUTKA
PILATES LEKTORKA

V pohybovom štúdiu Active Clinic pôsobím ako fyzioterapeutka a Pilates lektorka.

K štúdiu fyzioterapie ma priviedla túžba vytvárať niečo prospešné, kreatívne a pritom vidieť výsledky svojej práce. Týmto pre mňa fyzioterapia je. Zamerať sa na individuálne potreby klienta, vytvoriť pohybový plán na mieru a spojením rôznym metodík v ktorých sa snažím neustále vzdelávať a tak dopomôcť k zvýšeniu kvality života prostredníctvom správne zvoleného pohybu.

Predošlá niekoľkoročná prax na rôznych nemocničných oddeleniach mi okrem bohatých skúseností s poúrazovou a pooperačnou rehabilitáciou dala i veľkú dávku empatie a odhodlania motivovať svojich klientov k  prekonaniu prekážok, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť neprekonateľné a dopomôcť im tak k funkčnému telu bez bolesti.

Bc. Magdaléna Skokanová

FYZIOTERAPEUTKA

Láska k pohybu ma viedla vydať sa na cestu fyzioterapie, na cestu spoznávania ľudského tela, jeho fungovanie či odstraňovania porúch spojených s bolesťou pohybového aparátu.

Od detstva som sa venovala tancu, čo som sa naučila som neskôr odovzdala mladším ako trénerka. Práca s mladou generáciou ma stále baví a aj naďalej sa venujem vštepovaniu správnych pohybových stereotypov prostredníctvom pohybových hier. Aj touto cestou vytvárame u detí lásku k pohybu, pretože nám na ich zdraví záleží. Takisto sa venujem aj fitness a funkčným tréningom, zameraných na zvýšenie sily, vytrvalosti a kondície.

Hlavnou úlohou môjho povolania je ľudom pomáhať. Prostredníctvom pohybu ich učiť poznať a používať svoje telo správne a tak sa zbaviť, alebo sa vyhýbať vzniku bolestí. Používam kombináciu rôznych prístupov a metodík tak, aby každá lekcia bola šitá klientovi na mieru a spolu zvíťazili nad bolesťou.

Mgr. BARBORA MIČEKOVÁ

FYZIOTERAPEUTKA

Chuť pomáhať ľudom ma sprevádzala od malička. Empatické cítenie, chcenie pracovať s ľuďmi a radosť z pohybu mi udali smer, smer fyzioterapie.

Na mojej ceste nemocničnými oddeleniami aj súkromnými ambulanciami som sa naučila, že fyzioterapiou dokážem ľuďom pomôcť odstrániť bolesť, skvalitniť život a prinavrátiť úsmev na tvári. To je pre mňa najväčšie zadosťučinenie.

A keďže fyzioterapia má množstvo možností, snažím sa neustále vzdelávať, napredovať, hľadať kľúče k problémom a vedieť ich funkčne odstrániť a naučiť klienta žiť tak, aby ho bolesť čo najmenej limitovala.

Bc. Ivana Ružbarská

FYZIOTERAPEUTKA

Venujem sa rôznym športovým aktivitám, no napriek širokému záberu športov som si v období detstva a dospievania vybrala krasokorčuľovanie. Aj teraz v dospelosti tvorí šport veľkú súčasť môjho života. Venujem sa lezeniu, bicyklovaniu, milujem hory a turistiku.

Moja láska k športu a s tým spojené úrazy ma doviedli k štúdiu fyzioterapie. Počas štúdia a praxe v rôznych zariadeniach som si uvedomila, že mám rada prácu s ľuďmi, prácu v kolektíve a rada pomáham, či už sebe alebo ostatným. 

Cieľom mojej práce je ukázať a naučiť, aká vie byť fyzioterapia nápomocná pri rôznych ťažkostiach pohybového aparátu a že na bolesť nie je dobré si zvykať, ale je nutné ju pohybom odstrániť.

Každý deň mi moje zamestnanie ukazuje, že fyzioterapia má zmysel a dokáže pomôcť pacientom s rôznymi zdravotnými ťažkosťami alebo komplikáciami.

Vďaka zmyslu, ktorý som vo fyzioterapii našla, sa snažím aj naďalej vzdelávať v najnovších trendoch v tejto oblasti.

Canisterapia Žilina

PhDr. Mgr.et Mgr. Nora Jagerova, Phd.

CANISTERAPEUTICKÁ DVOJKA

 

Ozzy je anglický seter, canisterapeutický pes, váš priateľ a ochranca. Vy ste jeho láska. Bude vám verný a nesklame vás. Vašou úlohou je len načúvať mu a otvoriť sa jeho oddanosti.

Norika je Ozzyho psovod, matka, špeciálny pedagóg, akademický pracovník. V súčasnosti je na materskej dovolenke, pôsobí na Masarykovej univerzite v Brne a prednáša predmety s problematikou včasnej intervencie a oftalmopédie, spolupracuje s Inštitútom pre výskum inkluzívneho vzdelávania v Brne na medzinárodných projektoch.

V minulosti pracovala ako poradca včasnej intervencie (ranej starostlivosti) na Slovensku a pred materskou dovolenkou si nechala ukradnúť časť svojho srdca deťom s viacnásobným postihnutím a ich rodinám v MŠ a ZŠ Smiling Crocodile v Prahe.

Vážený návštevník pre účely marketingu a uloženia vašich nastavení si potrebujeme uložiť do vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje nezdieľame s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením? View more
Cookies settings
Súhlasim
Cookie súhlas
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Súbory cookie

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít.

Čo sú súbory cookie?

Súbor cookie je malý textový súbor, ktorý webová lokalita ukladá vo vašom počítači alebo mobilnom zariadení pri jej prehliadaní. Vďaka tomuto súboru si webová lokalita na určitý čas uchováva informácie o vašich krokoch a preferenciách (ako sú prihlasovacie meno, jazyk, veľkosť písma a iné nastavenia zobrazovania), takže ich pri ďalšej návšteve lokality alebo prehliadaní jej jednotlivých stránok nemusíte opätovne uvádzať.

Ako používame súbory cookie?

Tieto webstránky používajú súbory cookies na zapamätanie si použivateľských nastavení, pre lepšie prispôsobenie reklám záujmom návštevníkov a pre nevyhnutnú funkcionalitu webstránok.

Ako kontrolovať súbory cookie

Súbory cookie môžete kontrolovať alebo zmazať podľa uváženia – podrobnosti si pozrite na stránke aboutcookies.org. Môžete vymazať všetky súbory cookie uložené vo svojom počítači a väčšinu prehliadačov môžete nastaviť tak, aby ste im znemožnili ich ukladanie. V takomto prípade však pravdepodobne budete musieť pri každej návšteve webovej lokality manuálne upravovať niektoré nastavenia a niektoré služby a funkcie nebudú fungovať.

Ako odmietnuť používanie súborov cookie

Používanie súborov cookie je možné nastaviť pomocou Vášho internetového prehliadača. Väčšina prehliadačov súbory cookie automaticky prijíma už vo úvodnom nastavení.
Save settings
Cookies settings

ŽIVOTOPIS
MGR. LUCIA ROLČEKOVÁ, CERT.MDT

Vzdelanie:

2013 – 2015 – Fakulta zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici , odbor Fyzioterapia 2. Stupeň

2007 – 2010 – Lekárska fakulta Univerzity Komenského v Bratislave ,odbor   Fyzioterapia , 1.stupeň

2003 – 2007 – Gymnázium Veľká okružná v Žiline

Pracovné skúsenosti:

1.1.2015 – 2018 – Ambulancia liečebnej rehabilitácie PhDr. Michaela Kotrbancová – fyzioterapeut

1.6.2015 – trvá – SZČO – Pohybové a Pilates štúdio ActiveClinic

1.11.2013 – 30.9.2014 – North Medical s.r.o. , prevádzka Remedis , Fyzioterapeut

1.2. 2012 – 31.10.2013 – Krankas s.r.o. , fyzioterapeut

Ďalšie vzdelanie

2011 – Diplom Pilates špeciál dolná končatina – Mgr. Daniel Müller

2011 – Diplom Postural dynamics – Lukáš Kolek

2011 – Diplom Pilates Skolióza – Mgr. Daniel Müller

2011 – Pilates matwork 1 – Mgr. Daniel Müller

2012 – SM Systém – MUDr. Richard Smíšek

2014 – 1.Fyzio-fit kongres – IQ Pohyb Praha

2014 – Proprioceptívna neuromuskulárna facilitácia – Mgr. Jiřina Holubářová

2015 – Certifikát Fyzioterapia u dysfunkcie panvového dna – PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová,PhD.

2015 – 8.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2015 – Mechanická diagnostika a terapia podľa R. McKenzie, časť A – Eva Nováková, Dipl.MDT

2015 – Dynamická neuromuskulárna stablizácia podľa Koláře, časť A – Mgr. Magdaléna Lepšíková, Mgr. Lenka Oplátková

2015 – Pilates Cadillac a Springboard – Mgr. Daniel Müller

2015 – 2.Fyzio-fit kongres – IQ Pohyb Praha

2015 – Mobilizácia rebier metódou Ľ. Mojšížovej – Mgr. Jana Jedličková

2016 – Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa Koláře , časť B – Prof.PaeDr.Pavel Kolář, Ph.D. , Mgr.Lenka Oplátková

2016 – Pilates festival Inspiration Day Praha

2016 – Mechanická diagnostika a terapia podľa R. McKenzie, časť B – Eva Nováková, Dipl.MDT

2016 – 11.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2016 – Mechanická diagnostika a terapia podľa R. McKenzie, časť C – Grant Watson, Dipl.MDT

2016 – Ošetrenie svaloviny panvového dna metódou Ľ. Mojžíšovej – Mgr. Jana Jedličková

2016 – Mechanická diagnostika a terapia podľa R. McKenzie, časť D – Eva Nováková, Dipl.MDT

2016 – Mobilizácia SI skĺbenia a driekovej chrbtice metódou Ľ. Mojžíšovej – Mgr. Jana Jedličková

2016 – Stratégia terapie metódou Ľ. Mojžíšovej – Mgr. Jana Jedličková

2016 – Pilates Chair Inspiration – Gabriela Němečková

2016 –  Pilates Reformer – Gabriela Němečková

2016 – Konferencia Súčasné trendy v rehabilitácii panvového dna u pacientov s inkontinenciou moču – pasívna účasť

2016 – Fyzioterapeutické metódy a prístupy v tehotenstve a po pôrode – Bc. Eva Baranová

2017 – Mechanická diagnostika a terapia podľa R. McKenzie, časť E – Georg Supp, Dipl.MDT

2017 – Workshop Chodidlá a dolná končatina – Věra Havlová

2017 – Rehaspring koncept dysfunkcie svalov panvového dna – PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.

2017 – Rehabilitácia pacientov s vestibulárnymi poruchami – PhDr. Ondřej Čakrt Ph.D.

2017 – Seminár funkčné chodidlo – Mgr. Daniel Müller

2017 –  Seminár panvové dno – Mgr. Daniel Müller

2017 – 12.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2017 – Certifikát z Mechanickej diagnostiky a terapie podľa R. McKenzie

2017 – Pilates Matwork 2 – Mgr. Daniel Müller

2018 – Svalová elasticita – Mgr. Zbyněk Petr

2018 – Fasciální elasticita – Mgr. Zbyněk Petr

2018 – RehabKonferencia – Československá fyzioterapia – odborná konferencia

2018 – Mechanicky nereagujúca radikulopatia – Hans van Helvoirt, Dip. MDT

2018 – Umění fyzioterapie – odborná konference

2019 – Skolióza – Mgr. Daniel Müller

2019 – Myofasciálna autorelaxácia – Mgr. Daniel Müller

2019 – Fyzio&Šport konferencia – odborná konferencia

2019 – Axiálny systém – Mgr. Daniel Müller

 

2019 – Horná Končatina – Mgr. Daniel Müller

2019 – Dolná Končatina – Mgr. Daniel Müller

2019 – Fyzioterapie v gynekologii – odborná konferencia

2019 – Svalové reťazce – Mgr. Daniel Müller

ŽIVOTOPIS
MGR. SOŇA ČERŇANSKÁ

Vzdelanie:

2010 – 2012 – Prírodovedecká fakulta UK v Bratislave, II. stupeň, Mgr.,
študijný program: Molekulárna biológia

2007 – 2010 – Prírodovedecká fakulta UK v Bratislave, I. stupeň, Bc.,
študijný odbor: Biológia

2003 – 2007 – Gymnázium Veľká okružná v Žiline

Ďalšie vzdelanie:

2015- Inštruktor fitnes I. kvalifikačný stupeň- Petr Zbyňek (IQ pohyb Praha)

2016- Pilates festival Inspiration Day Praha

2016- Fyzioterapeutické metódy a prístupy v tehotenstve a po pôrode – Bc. Eva Baranová

2016- Pilates Chair Inspiration – Gabriela Něměčková

2016- Pilates Reformer – Gabriela Něměčková

2017- Pilates Matwork 1 – Mgr. Daniel Müller

2017-  Rehabilitácia pacientov s vestibulárnymi poruchami – PhDr. Ondřej Čakrt Ph.D.

2017- Seminár funkčné chodidlo – Mgr. Daniel Müller

2017-  Seminár panvové dno – Mgr. Daniel Müller

2017- 12.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2017- CORE , Dych a Diastáza – Mgr. Daniel Müller

2017- Penový Valec – Martina Fallerová –  IQ Pohyb Praha

2017- Tehotné a po pôrode – Mgr. Daniel Müller

2017- 13.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2017 – Bolesti hlavy cervikogénneho pôvodu – Rehabko , PhDr.Michaela Kotrbancová, Cert. MDT

2018 – Kazuistika – chyba v Diagnóze, novinky z konferencie z San Francisca–
Rehabko , PhDr.Michaela Kotrbancová, Cert. MDT

2018 – Svalová Elasticita – Petr Zbyňek–  IQ Pohyb Praha

2018 – Fasciálna Elasticita – Petr Zbyňek–  IQ Pohyb Praha

2018 – Pilates Matwork 2 – Mgr. Daniel Müller–  IQ Pohyb Praha

2019 – Myofasciálna autorelaxácia 1 – Mgr. Daniel Müller –  IQ Pohyb Praha

2019 – Axiálny systém – Mgr. Daniel Müller –  IQ Pohyb Praha

2019 – Pletenec hornej končatiny – Mgr. Daniel Müller –  IQ Pohyb Praha

2019 – Pletenec dolnej končatiny – Mgr. Daniel Müller –  IQ Pohyb Praha

2019 – Diagnostika Držanie tela – úroveň 2 – – Petr Zbyňek–  IQ Pohyb Praha

2019 – Diagnostika chodidiel, ortopedické vložky a zdravé obúvanie – Rehabko

2019 – Manipulácia mäkkých tkanív – Beata Šoltesová

2020 – Vývojová kineziológia 1 – Daniel Müller – Sport centrum Pohoda

2020 – Pohybový Špecialista – Mgr. Daniel Müller –  IQ Pohyb Praha

2023 – Inšpirácia BALANC – valec, bosu, veľká lopta – MÜLLER Daniel – IQ Pohyb Akademie

 

 

Doplnkové skúsenosti:

1994 – 2001 – Tanečná skupina G.D.I. junior Rajec, moderný tanec

2001- 2008 – Tanečná škola Peter Cieker , výučba tanca

2011-2012 – Súkromná umelecká škola v Bratislave, výučba tanca v škôlke

ŽIVOTOPIS
ING. KATARÍNA FURDEKOVÁ

Vzdelanie:

2008 – 2010 – Žilinská univerzita v Žiline, rektorát, doplňujúce pedagogické štúdium- výchovno-vzdelávacia činnosť

2003 – 2008 – Žilinská univerzita v Žiline, Fakulta špeciálneho inžinierstva, odbor občianska bezpečnosť

1999 – 2003 – Obchodná akadémia, Veľká okružná v Žiline

Ďalšie vzdelanie

2016- Inštruktor fitnes I. kvalifikačný stupeň- Mgr. Petr Zbyňek – IQ pohyb Praha

2016 – 11. kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2017- Pilates Matwork 1 – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2017 – Workshop chodidlá a dolná končatina – Věra Havlová

2017- Seminár funkčné chodidlo 1 – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2017-  Seminár panvové dno – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2017 – 12.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2017- Tehotné a po pôrode – Mgr. Daniel Müller  – IQ pohyb Praha

2017 – Kurz reflexnej terapie- Július a Beáta Patakyovci

2017- CORE , Dych a Diastáza – MUDr. Sylvia Musilová – IQ pohyb Praha

2017 – Tejping – tejpovanie kineziologickými páskami – Bc. Beata Šoltesová –
Zamas Vrútky

2018 – Svalová Elasticita – Mgr. Petr Zbyňek – IQ pohyb Praha

2018 – Fasciálna Elasticita – Mgr. Petr Zbyňek – IQ pohyb Praha

2018 – Reflexná masáž chodidla – pohybový systém a vnútorné orgány  – Bc. Beata
Šoltesová – Zamas Vrútky

2018- Seminár chodidlo a noha stupeň 2 – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2018 – Rehab konferencia Československej fyzioterapie Žilina

2018 – Tajomstvo ženského panvového dna pohľadom západu a východu – Renata
Sahani – Škola pánevního dna Praha

2018 – Deň pre dno – Renata Sahani – Škola pánevního dna Praha

2018 – Konferencia Umění fyzioterapie 2018 – „Těhotenství, porod, poporodní období“

2018- Pilates Matwork 2 – intermediate & advanced – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb
Praha

2019 – Manipulácia mäkkých tkanív – Bc. Beáta Šoltésová

2019 – Myofasciálna autorelaxácia 1 – Mgr. Daniel Müller – Sport centrum Pohoda
Trnava

2019 – Axiálny systém – držanie tela úroveň 1 – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2019 – Pletenec hornej končatiny – držanie tela úroveň 1 – Mgr. Daniel Müller – IQ
pohyb Praha

2019 – Pletenec dolnej končatiny – držanie tela úroveň 1 – Mgr. Daniel Müller – IQ
pohyb Praha

2019 – Reflexná masáž chodidla – Bc. Beata Šoltesová

2019 – Konferencia FyzioDen Brno

2019 – Elementy v tradičnej čínskej medicíne a Ayurvéde – Bc.Beáta Šoltésová

2020 – Vývojová kineziológia 1 – Mgr. Daniel Müller – Sport centrum Pohoda Trnava

2020 – SPI – Štrukturálna pohybová integrácia – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb
Praha

2021 – Indická masáž hlavy a antistresová masáž – Monika Podušelová – Zamas
Vrútky

2021 – Tejping – tejpovanie kineziologickými páskami – Bc. Beata Šoltesová

2022 – Inšpirácia pohybom – Dych v 3D – Mgr. Daniel Müller – Sport centrum Pohoda Trnava

2022 – SPI špeciál – Platnička – MUDr. Sylvia Musilová – IQ pohyb Praha

2023 – Inšpirácia sila a flexibilita – chrbtica, bedrové kĺby, ramenné kĺby – Mgr. Daniel Müller – Sport centrum Pohoda Trnava

2023 – SPI špeciál 2– Dych a diastáza – MUDr. Sylvia Musilová – IQ pohyb Praha 

ŽIVOTOPIS
MONIKA MIKOVÁ

Vzdelanie:

2008 – Štúdium anglického jazyka na School of English Bournemouth v Anglicku

2003 – 2007 – Združená stredná škola, Rosinská cesta  v Žiline

Odbor: chémia a životné prostredie

Ďalšie vzdelanie

2016 – Inštruktor fitnes I. kvalifikačný stupeň- Petr Zbyňek (IQ pohyb Praha)

2016 – 11.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2017 – TRX – Pilates – Martina Fallerová ( IQ pohyb Praha )

2017 – Chodidlá a dolná končatina – Věra Havlová ( Praha )

2017 – Pilates Matwork 1 – Mgr. Daniel Müller

2017 –  Seminár panvové dno – Mgr. Daniel Müller

2017 – 12.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2017 – Bolesti hlavy cervikogénneho pôvodu – Michaela Kotrbancová ( Rehabko Žilina )

2017 – CORE , Dych a Diastáza – Mgr. Daniel Müller

2017 – 13.kongres funkčného pohybu – IQ Pohyb Praha

2018  – Svalová Elasticita – Petr Zbyňek

2018 – Fasciálna Elasticita – Petr Zbyňek

2018 – Rehab konferencia Československej fyzioterapie Žilina

2018 – Konferencia Umění fyzioterapie 2018 – „Těhotenství, porod, poporodní období“

2018- Pilates Matwork 2 – intermediate & advanced – Daniel Müller

2019 – Manipulácia mäkkých tkanív – Bc. Beáta Šoltésová

2019 – Myofasciální reťazce 1 – Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2019 – Axiálny systém – držanie tela úroveň 1 – Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2019 – Pletenec hornej končatiny – držanie tela úroveň 1 – Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2019 – Pletenec dolnej končatiny – držanie tela úroveň 1 – Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2019 – Tréner detskej atletiky – Slovenský atletický zväz Bratislava

2019 – Konferencia FyzioDen Brno

2019 – Fyzio&Šport konferencia 2019 Žilina

2019 – Skolióza chrbtice, držanie tela úroveň 2 – Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2020 – Vývojová kineziológia 1 – Daniel Müller – Sport centrum Pohoda

2020 – SPI – Štrukturálna pohybová integrácia – Mgr. Daniel Müller – IQ pohyb Praha

2022 – SPI špeciál – Platnička – MUDr. Sylvia Musilová – IQ pohyb Praha

2023 – Inšpirácia sila a flexibilita – chrbtica, bedrové kĺby, ramenné kĺby – Mgr. Daniel Müller – Sport centrum Pohoda Trnava

2023 – SPI špeciál – Dych a diastáza – MUDr.Sylvia Musilová – IQ pohyb Praha

ŽIVOTOPIS
Mgr. VANESA VRABCOVÁ

Vzdelanie:

2017 – 2022 – Fakulta zdravotníctva Katolíckej Univerzity v Ružomberku, II. stupeň, Mgr., študijný odbor: Fyzioterapia

2013 – 2017 – Gymnázium Viliama Paulinyho – Tótha v Martine

Ďalšie vzdelanie

2021 – Mobilizácia rebier metódou Ľ. Mojžišovej, Mgr. Jana Jedlíčková

2022 – Certifikovaný terapeut Gynekologicko-urologického konceptu PPA pre ženy, Praha, PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D

2022 – Popôrodná diastáza: prevencia, diagnostika a jej terapia, PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D

2022 – Fyzioterapia detí – workshop, PhDr. Markéta Musilová 2022 Fytoterapia – kurz, Anna Kopáčová

2023 – O ženskej plodnosti, webinár, Mgr. Pavla Filipová

2023 – Žena & Tradičná čínska medicína, webinár, Trinity concept

2023 – Komplexná fyzioterapia žien s endometriózou, kurz, Maat centrum

2023  – Ošetrenie svaloviny panvového dna metódou Ľ. Mojžišovej, Mgr. Jana Jedlíčková

Pracovné skúsenosti:

2023 –  trvá,  Pohybové a Pilates štúdio Active Clinic

2020 – 2021  – Zlaté kúpele Turčianske Teplice, fyzioterapeut

2019 – Odborná stáž v neurorehabilitačnom centre Sanatórium Klimkovice, Česká Republika, fyzioterapeut

ŽIVOTOPIS
BC. VERONIKA MAŽGÚTOVÁ

Vzdelanie:

2008- 2011 – UCM Trnava, Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch, odbor fyzioterapia.

2004- 2008 – Stredná zdravotnícka škola Žilina, odbor masér- klasická, reflexná masáž, manuálna lymfodrenáž, športová masáž, samostatné zabezpečenie a vykonávanie procedúr foto-, termo-, balneo a elektroterapie.

Skúsenosti a odborná prax:

September 2020 – trvá – Pohybové a Pilates štúdio ActiveClinic

Február 2013- 2020 – Krankas s.r.o. , fyzioterapeut

September 2011- December 2012 –  Šumperská nemocnica a.s., Česká republika- fyzioterapeut- poskytovanie rehabilitačnej starostlivosti u hospitalizovaných i ambulantných pacientov.

Ďalšie vzdelanie

2011 – 1. Neurorehabilitačný kongres

2012 – Kinezio-taping Stanislav Flandera Praha

2012 – Rehabilitační péče o pacienta po cévní mozkové příhodě, Šumperk

2013 – Inštruktor PILATES I. kvalifikačného stupňa, FLOW Pilates centrum Banská Bystrica

2014 – Proprioceptívna neuromuskulárna facilitácia – Mgr. Jiřina Holubářová

2021 – Hypermobilita, diagnostika a terapie

2021 – Vhled do fyzioterapie těhotných žen v souladu s přístupem Fyzioterapie funkce

2021 – Mechanická diagnostika a terapia podľa R. McKenzie, časť A – Eva Nováková, Dipl.MDT

2021 – Respiračná fyzioterapia so zameraním na POST COVID 19 pacientov

2021 – Využití nových poznatku v léčbe jizev a základy viscerální manipulace

2021 – Mobilizácia rebier metódou Ľ. Mojšížovej – Mgr. Jana Jedličková

2021 – Mobilizácia SI skĺbenia a driekovej chrbtice metódou Ľ. Mojžíšovej – Mgr. Jana Jedličková

2021 – Ošetrenie svaloviny panvového dna metódou Ľ. Mojžíšovej – Mgr. Jana Jedličková

2021 – Stratégia terapie metódou Ľ. Mojžíšovej – Mgr. Jana Jedličková

ŽIVOTOPIS
BC. MAGDALÉNA SKOKANOVÁ

Vzdelanie:

2018-2021  Slovenská Zdravotnícka Univerzita so sídlom v Banskej Bystrici, Fyzioterapia

2014-2018  Gymnázium, Javorová 5, Rajec

2005-2014  Základná Katolícka spojená škola Rajec

Pracovné skúsenosti:

Tréner- Kordovánky Rajec

Animátor v detských táboroch –  City forest Camp

Tréner – Lady Sport – kruhové tréningy pre ženy

Fyzioterapeut – Rehabilitácia Rajec

Ďalšie vzdelanie

2018 – Bankovanie a moxovanie

2021 – Mc Kenzie – Kurz A: Drieková chrbtica

2021  – Kinesiotaping

2022 – McKenzie kurz B – Krčná a hrudná chrbtica 

ŽIVOTOPIS
Mgr. Barbora Mičeková

Vzdelanie:

2021 – 2023 – Fakulta zdravotníctva, odbor Fyzioterapia 2. Stupeň

2018 – 2021 – Fakulta zdravotníctva, odbor Fyzioterapia 1.Stupeň

Ďalšie vzdelanie

2020 – Bankovanie  

2021 – Mobilizácia rebier metódou Ľ. Mojžišovej – Mgr. Jana Jedlíčková

2021 – Ošetrenie svaloviny panvového dna metódou Ľ. Mojžišovej – Mgr. Jana Jedlíčková 

2021 – Moblizácia SI skĺbenia a driekovej chrbtice metódou Ľ. Mojžišovej – Mgr. Jana Jedlíčková 

2021 – Stratégia terapie metódou Ľ. Mojžišovej – Mgr. Jana Jedlíčková

2022 – Baby masáže – ZAMAS 

2023 – Celostný prístup v terapii panvového dna – PhDr. Michaela Prokešová, Ph.D., Mgr. Michaela Scholast

2023 – Workshop- Sila a flexibilita chrbtica, rameno, bedrový kĺb – Daniel Můller IQ Pohyb 

2023 – Komplexní fyzioterapie u žen s endometriózou -Mgr.Lenka Chuchútová 

2023 – Celostný prístup v terapii jaziev – PhDr. Michaela Prokešová, Ph.D., Mgr. Michaela Scholast,Jaroslav Suchan

ŽIVOTOPIS
BC. IVANA RUŽBARSKÁ

Vzdelanie:

2018- 2021 – Prešovská Univerzita v Prešove, Fakulta zdravotníckych odborov – fyzioterapia

2013  -2017 – Gymnázium Kráľovnej pokoja, Žilina

2008 – 2012 – Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa, Žilina

2004 – 2008 – Základná škola Námestie mladosti, Žilina

Ďalšie vzdelanie

2021 – Základný kurz tejpovania, Poprad – PhDr. Katarína Kučerová

2022 – Metóda McKenzie® Mechanická diagnostika a terapia pohybového systému, Modul 1: Drieková chrbtica, Žilina – Eva Nováková, PT, Dip. MDT

2022 – Metóda McKenzie® Mechanická diagnostika a terapia pohybového systému, Modul 2: Krčná a hrudná chrbtica, Žilina – Miroslav Kolář, Mgr. Et Mgr., Dip. MDT

2022 – Metóda McKenzie® Mechanická diagnostika a terapia pohybového systému, Modul 3: MDT®, Rozšírenie o ďalšie postupy – Drieková chrbtica a dolné končatiny, Žilina – Eva Nováková, PT, Dip. MDT

2022 – Popôrodná diastáza: prevencia, diagnostika a jej terapia, Žilina – PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D; Mgr. Veronika Fasselová

2023 – Metóda McKenzie® Mechanická diagnostika a terapia pohybového systému, Modul 4: MDT® , Rozšírenie o ďalšie postupy – Krčná chrbtica a končatiny, horná končatina, Žilina – Eva Nováková, PT, Dip. MDT

2023 – Fyzioterapia detí – FOX REHABSPORT –  PhDr. Markéta Musilová