Náš príbeh

Písal sa december 2014 a my sme mali stretávku z tanečnej. Musel to byť osud pretože na stretávke sme ostali len my dve. Lucia a Soňa. Bývalé spolužiačky zo strednej školy čo sa nevideli skoro celých päť rokov vysokej. Sedeli sme v bare kecali o svojich snoch a túžbach a zistili, že nás spája niečo viac ako lavica na strednej alebo tanečný parket v tanečnej škole.

Obidve sme chceli ľudom pomáhať prostredníctvom pohybu po svojom, pod vlastnou značkou. A tak jeden príjemný večer v Žilinskom koktejl bare vznikol nápad založiť Active clinic – kliniku zdravého pohybu. Miesto, kde sa súznia vedomosti jednej fyzioterapeutky (Lucia) a molekulárnej biologičky a trénerky (Soňa). Miesto, kde sa ľudia cítia dobre a zistia, že pohyb môže byť aj ich terapia.

A tak začal maratón vybavovačiek a hľadania tých naj priestorov. Active clinic začalo veľmi skromne v jednej malej miestnosti 35m2 v malej polyfunkčnej budove.

Postupne sme v priebehu 6 rokov svoje priestory v tejto budove zväčšili a do tímu prijali ďalšie superženy s chuťou pomáhať. Heslo „pohyb je moja terapia“ vzniklo v lete 2016 a držíme sa ho doteraz, lebo veríme, že najlepší liek na ľudské ťažkosti fyzické či psychické je práve pohyb.

V lete 2021 v čase pandémie COVID 19 sme naše opatreniami utužené Active clinic s tímom siedmych žien presťahovali do krásnych nových priestorov. Naše 6 ročné dieťa dostalo nový nádych života. Vlastnú recepciu, dve veľké sály, masérňu a fyziomiestnosť.

Počas fungovania sme vyskúšali rôzne pohybové programy a spolupracovali sme s viacerými externými lektormi. Naša ponuka je už dlhší čas ustálená a orientovaná na klienta so zdravotnými ťažkosťami.

Poskytujeme fyzioterapiu, masáže, Pilates, rehabilitačné, zdravotné a funkčné fitness. V tíme máme 4 trénerky, 3 fyzioterapeutky a externú lektorku jógy.

Pravidelne organizujeme akcie pre verejnosť ako Vianočný a narodeninový maratón, Piatok pre ženy, bazár, lekcie charitatívneho charakteru pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc.

V našich priestoroch pravidelne prebieha vzdelávanie masérov a semináre systematických dynamík.

A čo nám priniesla pandémia? Utuženie kolektívu a čas na tvorbu, počas ktorého vznikli online programy pre Vás a Vaše zdravie.

Veríme, že naše Active clinic je a bude aj naďalej miesto, kde sa radi vrátite.

Vaše Activky – Sonča, Lucka, Monika, Katka, Krístinka, Veronika a Megi.