Novinky

PANVOVÉ DNO – KURZ PRE ŽENY

začíname 12.9.2019 o 16:30

10 týždňov a 10 stretnutí počas ktorých sa pokúsime objaviť svaly nášho panvového dna a dostať ich do dobrej kondície.
Kurz je určený pre ženy
– po pôrode
– trpiace nepravidelnou alebo bolestivou menzes
– trpiace častými gynekologickými alebo urologickými ochoreniami
– trpiace stresovou inkontinenciou
– ktoré nemôžu otehotnieť alebo donosiť dieťatko
– majú problémy s orgazmom alebo nedostatočný prežitok pri sexe
– ako prevencia pred urogynekologickými ťažkosťami

Diastáza 1

Dostaňte svoje telo spät do formy po tehotenstve a pôrode.
Kurz je venovaný ženám po pôrode najskôr po kontrole šestonedelia. Kurzu sa však môžete zúčastniť aj keď ste niekoľko rokov po pôrode a trápi Vás diastáza.
Na kurze sa naučíme zmeniť naše pohybové stereotypy v bežnom živote. Povenujeme sa najmä panvovému dnu a brušným svalom. Naučíme sa ako tieto svaly vedome ovládať a tak úspešne vyhrať nad diastázou. Počas 10 týždňov popracujeme na zmene Vášho držania tela a Vašich pohybových návykov.

18.09.2019 o 10:00
27.11.2019 o 10:00

Workshop – Inkontinencia – stop úniku moču

16.4.2019 venujte od 17:00 2 hodinky Vášmu panvovému dnu.

Teoreticko-praktický workshop je venovaný ženám trpiacim únikom moču, ale aj tým z Vás, ktoré sa chcete o tejto problematike niečo viac dozvedieť a dbať tak na prevenciu.

• Povieme si aké sú základné typy inkontinencie a ako k nim dochádza.
• Ukážeme si kde máme svaly panvového dna a skúsime ich vedome zapojiť.
• Naučíme sa zopár jednoduchých cvikov na zlepšenie kondície svalov panvového dna.
• Zoznámime sa s pomôckami pre panvové dno.

Balans joga

Balans joga nie je len o rovnovážnych pozíciach. Naučí vás, ako spomaliť v bežnom živote a prežívať prítomný okamih naplno. Každá hodina bude mať svoju tému.
Jednotlivé pozície, dychové a relaxačné cvičenia vám pomôžu omladiť a revitalizovať organizmus, ozdraviť celý pohybový aparát uvoľniť z tela napätie a stres.
Hodiny sú koncipované pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Našim cieľom je aby ste odchádzali z lekcií s fyzickou aj duševnou rovnováhou, ktorá ma vplyv na životnú rovnováhu.

12.03.2019 o 17:30
28.5.2019 o 17:30

Active Vianočný maratón 12.12.2018

Zažite s nami active vianočný maratón na tému spartakiády

Čaká na Vás ,,maratón ʺ plný zábavy, pohybu vo forme jednotlivých zostáv, tešiť sa môžete na spoločnú choreografiu a samozrejme výborný punč, dobroty a darčeky.

Štart: od 17:00 – 21:00

Vstup zdarma

Škraboškový ples Active Clinic 12.1.2019

POZÝVAME VÁS NA ŠKRABOŠKOVÝ PLES ACTIVE CLINIC, 12.1.2019, SÁLA OBECNÉHO ÚRADU KĽAČE, ZAČIATOK O 19:00 HOD

Tešiť sa môžete na:

  • Hudobnú skupinu Slančíkovci
  • Tombolu
  • Tanečnú školu
  • Aperitív, večeru, dezert, víno, kávu, nealko, catering

 

Cena lístka: 32 Eur ( účasť v pároch nie je nutná )

REHAB PILATES – nový kurz 4.12.2018 o 18:30

Kurz zameraný na ľudí s AKTUÁLNYMI  alebo OPAKUJÚCIMI sa zdravotnými ťažkosťami. Postupne sa na kurze budú učiť CVIKY na jednotlivé najčastejšie problémy s pohybovým aparátom.

  • Pre ľudí s aktuálnymi zdravotnými ťažkosťami
  • Informácie o tom ako zmierniť alebo odstrániť bolesti
  • Zlepšenie držania tela
  • Prevencia ťažkostí s pohybovým aparátom
  • Výuka správnych pohybových stereotypov
  • Kurz vedie fyzioterapeutka

Cvičenie pre seniorov

Utorok a štvrtok o 11:00

Zdravý pohyb je šanca na zmenu k lepšiemu a plnohodnotnému životu! Človek nikdy nie je dosť starý na to, aby mohol začať s pravidelným cvičením.

Lekcie sa zameriavajú na uvoľňovacie, naťahovacie cviky, správne dýchanie a správne používanie stredu tela.

PILATES CLINIC – ZAČIATOČNÍCI

Náš koncept vychádza z Pilates clinic method, čo je cvičenie podľa Josepha Pilatesa obohatené o znalosti z oboru fyzioterapie vďaka čomu je výbornou formou pokračovania v cvičení po ukončení rehabilitačnej liečby a tiež vhodnou voľbou prevencie pred ťažkosťami s pohybovým aparátom.
Nový kurz začína vo štvrtok 15.11. o 16:30. 

PILATES MUŽI

Na lekciách pre mužov sa zameriame najmä na mobilitu u mužov najčastejšie stuhnutých a skrátených partií a samozrejme na správnu techniku cvikov. Cvičenie je výbornou voľbou kompenzačného tréningu pre športovcov ale tiež vhodnou alternatívou športu pre klientov so sedavým zamestnaním alebo jednostrannou či opakujúcou sa pracovnou záťažou.

Nový kurz začne vo  štvrtok  6.12. o 19:30

ZDRAVÉ CHODIDLÁ – KURZ

Uľavte s nami Vašim nohám, posiľnite ich svaly a zlepšite držanie tela.

Chodidlá sú základ na ktorom stojí celé naše telo. Sú hneď po srdci najzaťažovanejšou časťou nášho tela. Lekcie venované chodidlám sú zamerané na aktívne a správne cvičenie vedúce k odstráneniu nesprávneho postavenia chodidla, zlepšeniu držania tela, zmierneniu bolesti.

Nový kurz začína v utorok 18.9.2018 o 17:30

ACROYOGA WORKSHOP

Príďte si s nami zalietať …

ACROYOGA JE SPOJENIE YOGY A ĽAHKEJ AKROBACIE, ALE AJ  RELAX, ZÁBAVA A FORMA KOMUNIKÁCIE. MÁTE  MOŽNOSŤ ZAŽIŤ VŠETKY TIETO ELEMENTY A NAUČIŤ SA SPRÁVNE ZÁKLADY TEJTO PRAXE.

Workshop sa uskutoční 9.6.2018 o 9:00-12:00

YOGA

Príďte zharmonizovať svoje telo, myseľ a dušu na otvorené hodiny yogy. Lekcie sú koncipované pre začiatočníkov až mierne pokročilých cvičencov.

Hodiny prebiehajú v utorok o 17:30

Pilates Zdravý chrbát Rajec

Náš koncept vychádza z Pilates clinic method, čo je cvičenie podľa Josepha Pilatesa obohatené o znalosti z oboru fyzioterapie vďaka čomu je výbornou formou pokračovania v cvičení po ukončení rehabilitačnej liečby a tiež vhodnou voľbou prevencie pred ťažkosťami s pohybovým aparátom.

Kurz prebieha každý utorok o 18:00

PILATES POKROČILÍ

Lekcie pre pokročilých budú prebiehať formou otvorenej hodiny. Na lekcie odporúčame prísť klientom, ktorí už Pilates nejakú dobu cvičia.
Postupne sa krok po kroku učíme jednotlivé náročnejšie varianty už známych cvikov a snažíme sa vniesť do lekcie plynulosť a ladnosť pohybu.

Lekcie prebiehajú každý štvrtok o 18:30

S PortDeBras k pevnému telu a vyrovnanej mysli

Vaša myseľ sa necháva unášať hudbou a do toho celého ešte efektívne posilňujete a naťahujete svaly. Vaše tanečné zručnosti nie sú vôbec podmienkou. Lekcie sú stavané aby ich zvládol skutočne každý, bez ohľadu na silu, flexibilitu, tanečné zručnosti alebo pohybovú pamäť.

Vaše telo dostane nové kontúry, zlepšíte si rovnováhu, Váš pohyb sa stane ladnejším a naučíte sa lepšie vnímať svoje telo.

Skúste to so mnou aj vy každý utorok o 19:30 u nás v Active Clinic.

WORKSHOP – ZDRAVÉ PANVOVÉ DNO

Milé žienky,
trápia Vás ťažkosti s únikom moču, bolestivá či nepravidelná menštruácia alebo sa už dlho neúspešne snažíte o bábätko?

Na našom workshope Vám vysvetlíme ako funguje panvové dno, z čoho sa skladá a ako dokáže ovplyvňovať vyššie spomenuté nepríjemnosti.

PILATES ZDRAVÝ CHRBÁT

Zlepšite s nami Vaše držanie tela a predíďte tak ťažkostiam s pohybovým aparátom.

Náš koncept Zdravý chrbát vychádza z Pilates clinic method, čo je cvičenie podľa Josepha Pilatesa obohatené o znalosti z oboru fyzioterapie. Vďaka tomu je výbornou formou pokračovania v cvičení po ukončení rehabilitačnej liečby a tiež vhodnou voľbou prevencie pred ťažkosťami s pohybovým aparátom.

ZDRAVÝ CHRBÁT – ODTERAZ UŽ NAVŽDY

Celodenný workshop o Vašej chrbtici a o tom ako sa o ňu starať aby nebolela.

Na kurze sa naučíte :
– Jednoduchú anatómiu svalov a kostí, o ktorých budeme pri cvičení najviac hovoriť
– Zvládnutie správneho držania tela v stoji a sede
– Škola chrbta v bežnom dennom živote
– Dychové cvičenia
– 8 cvikov pre zlepšenie držania tela

Workshop bude prebiehať v sobotu 4.11.2017 od 9:00 do 16:00

Dance workshop so Zuzanou Forbakovou

sobota, 14. október 2017
10:00 – 12:00 v Active clinic
Cena 15€

Rozhýbeme sa v štýle komerčného hip hopu

Level : Pre všetkých, ktorý radi tancujú

BODYSTYLING

Máte chuť rozvlniť vaše telo a zároveň ho posilniť ? Ak áno táto lekcia je ako stvorená pre vás. Body styling / aerobic zlepší vašu kondíciu, spevní vaše telo a popri tom sa uvoľní množstvo endorfínov, ktoré vám prinesú radosť a chuť do života. Naučíte sa rôzne tanečné zostavy, posilníte svoje problémové partie a zrelaxujete pri skvelej energickej hudbe.

STREČING

Otvorené hodiny na zlepšenie mobility svalov a kĺbov v rámci prevencie zranení pohybového aparátu. Využívame jednoduché pomôcky ako sú valce a loptičky, ktoré nám pomôžu k rýchlejším výsledkom cvičenia. Lekcie sú určené najmä pre športovcov, ktorí na strečing vo svojich tréningoch zabúdajú, alebo chcú na svojej mobilite zapracovať viac. Kombinujeme rehabilitačné techniky a cvičenie pilates či jogu s cieľom dostať voľnosť do vášho pohybu.

FUNKČNÝ TRÉNING

Otvorené hodiny funkčného kondičného tréningu predstavujú cviky, ktoré napodobňujú aktivity a pohyby bežného života. Je jedným z najefektívnejších tréningov pre zvýšenie celkovej kondície a svalovej koordinácie tela. Snaží sa vytvoriť takú skladbu cvikov, ktoré vám pomôžu prevádzať bežné denné aktivity s vyššou výkonnosťou a nižším rizikom úrazu.

BEH

Chcete, aby sa beh stal súčasťou Vášho životného štýlu? Na otvorenej skupinovej hodine sa naučíte bežeckú abecedu, vhodnú rozcvičku, správnu techniku behu a dýchania a tiež záverečný strečing. Lekcie intenzitou prispôsobujeme konkrétnej skupine bežcov.

YOGA RÁNKO

Yoga ránko zahŕňa okrem zahrievacích cvičení aj prácu s rôznymi asanami, strečing, meridianové a energetické cvičenia a na záver relaxáciu. Hodiny sú koncipovane pre začiatočníkov až mierne pokročilých cvičencov. Výber asan zohľadňuje úroveň fyzickej a psychickej pripravenosti a je nastavený na progresívne zlepšovanie a zdokonaľovanie.

TRX

Cvičenie na závesnom systéme TRX je efektívny spôsob budovania silného stredu tela (CORE) a rovnomerného zvýšenia svalovej sily. Posilňovacie a strečingové cviky na závesnom systéme vedieme so zreteľom na správne prevedenie pohybu, vďaka čomu docielime úžasný benefit v lepšom držaní tela a zmiernení či odstránení bolestí. Cvičenie je vhodné pre každého, od začiatočníkov, až po športovcov, bez rozdielu veku či pohlavia.

Kontaktujte nás

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text. captcha txt