Individuálne cvičenia

Analýza pohybového systému

Pred samotnom analýzou Vám trénerka položí množstvo otázok ohľadom Vášho aktuálneho zdravotného stavu a fyzickej zdatnosti. Spoločne si stanovíte ciele a Vaše očakávania od tréningu. Potom nasleduje funkčná analýza stavu Vášho pohybové systému. Táto zahŕňa hodnotenie kĺbovej pohyblivosť, funkčné pohybové testy, hodnotenie plosky nohy, držania tela a svalových dysbalancií v statike aj dynamike.  Na základe takejto diagnostiky Vám trénerka dokáže lepšie stanoviť Váš pohybový plán k splneniu Vašich cieľov. V prípade výraznejších zdravotných ťažkostí je možné analýzu pohybového aparátu absolvovať pod vedením fyzioterapeutky.

Individuálny tréning

Tréning alebo liečebnú telesnú výchovu na podklade analýzy pohybového systému vedieme k splneniu Vašich cieľom a očakávaní.  Cvičenie prístupom ONE to ONE ( jeden na jedného) je ideálnou voľbou ak chcete riešiť konkrétny zdravotný problém, potrebujete detailnejšie vysvetliť pohyb, alebo len neradi cvičíte v skupinke. Tréningy sú šité na mieru  pre Vás a priebežne prispôsobované Vášmu meniacemu sa zdravotnému stavu alebo telesnej kondícii. V rámci našich tréningov kladieme na prvé miesto techniku, preto je cvičenie u nás vhodné ako pre klientov so zdravotnými ťažkosťami tak aj pre športovcov v rámci kompenzačných tréningov alebo v priebehu športovej prípravy.

Výživové poradenstvo 

Diéta. Slovo, ktorého význam zahŕňa oveľa viac ako len chudnutie. Správne stravovanie je najdôležitejšou súčasťou nášho životného štýlu a základom pre zdravý život. Nie je to však len o správnom výbere potravín. Rovnako ako čo, je dôležité kedy, koľko a prečo jeme. Dnešná doba je plná informácií o diétach a „zaručených receptov“ na schudnutie. Toto množstvo informácií spolu s túžbou čo najrýchlejšie schudnúť často vedú k zlým rozhodnutiam a ešte častejšie k veľkým sklamaniam. Cieľom diét by však nemala byť len redukcia hmotnosti ale i celkové zlepšenie kvality zdravia a napokon i života. V rámci výživového poradenstva sa zameriavame na individuálne posúdenie stravovacích návykov v rámci životného štýlu klienta. Identifikujeme hlavné negatívne aspekty stravovania a navrhneme kroky na jeho zlepšenie.

Kontaktujte nás

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text. captcha txt