Ako byť šťastný

Patrím k tým šťastlivcom, ktorých pohyb sprevádza už od útleho detstva, a to hlavne vďaka mojim rodičom. Chcela by som tým povzbudiť všetkých budúcich rodičov, aby ich deti viedli k zdravému pohybu, a tým k šťastnejšiemu životu. Vďaka tomu, že som sa venovala rôznym druhom športu už od detstva, mi pohyb prirástol k srdcu tak, že si neviem predstaviť svoj deň bez neho. Vďaka pohybu som mala úžasné detstvo, dospievanie a v podstate celý doterajší život.

Skúšala som viacero druhov športu cez letné plávanie, bicyklovanie, korčuľovanie až po zimné lyžovanie, snowboardovanie, krasokorčuľovanie a množstvo ďalších, ale tanec ma uchvátil na toľko, že som ho po čase sama začala vyučovať ako lektorka. Tancovala som súťažne niekoľko rokov, čo mi prinieslo okrem medaily a pohárov, hlavne množstvo zážitkov, smiechu a radosti. Mojim snom bolo založiť si svoju vlastnú tanečnú školu.

To ma neskôr priviedlo k tomu, že som chcela o tele vedieť viac ako pracuje a funguje správne tak, aby som predchádzala nielen u samej seba k zraneniam. Vtedy som dostala odporúčanie na IQ pohyb akadémiu, ktorá mi neskutočne učarovala a priniesla úplne iný pohľad na pohyb ako taký. Spočiatku som mala v pláne spraviť si len fitness rekvalifikáciu, ale keď človek nahliadne do tejto ríše divov, chce stále vedieť viac a viac.

Tak ma to priviedlo až k PILATES a hlavne k úžasne inteligentnej osobe, ktorá ma nikdy neprestane udivovať, k Danielovi Müllerovi. Aj vďaka nemu sme s kamarátkou založili v Žiline súkromné pohybové centrum ACTIVE CLINIC, čím som si v podstate splnila aj svoj detský sen. Síce to nie je tanečná škola, ale je to miesto, kde pohyb prináša radosť všetkým, ktorí sa odhodlajú zlepšiť svoj život a byť šťastnejšími. A mne to umožnilo žiť si svoj sen, denne sa venovať pohybu, a hlavne byť šťastná!:-)

Mgr. Soňa Čerňanská

Pohybová špecialistka, Pilates lektorka, Fitness trénerka

Kontaktujte nás

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text. captcha txt